Jste náš student? Klikněte sem, vyplňte přihlašovací údaje níže a vstupte k webové podpoře pro studenty. Jste náš firemní zákazník? Klikněte sem, vyplňte přihlašovací údaje níže a vstupte k webové podpoře manažerů vzdělávání. Jste náš lektor? Klikněte sem, vyplňte přihlašovací údaje níže a vstupte do letorského informačního systému.

Češi a jazyky ve firmách: Výsledky našeho průzkumu publikovalo HR Forum!

před 5 roky •

Nedostatečné jazykové znalosti zaměstnanců jsou pro český trh práce stále velkým handicapem. Podle průzkumu agentury Manpower Group se v práci plynule anglicky domluví 73% Rakušanů, ale jen 27% Čechů. Jazykové vzdělávání ve firmách má proto i dnes velký význam.

Jaké jsou ale konkrétní přístupy a priority zaměstnavatelů k jazykovému vzdělávání v kontextu rozvoje lidských zdrojů? Na tuto otázku nám pomohl odpovědět průzkum Češi a jazyky ve firmách, který pořádala naše jazyková škola ve spolupráci se sdružením HR profesionálů People Management Forum. Takže nyní už víme, že jazykové kompetence zaměstnanců jsou důležité pro 88,5% zaměstnavatelů. Kolik z nich trvá na dostatečných kompetencích zaměstnanců již při náboru? A jaké procento zaměstnavatelů zajišťuje interní jazykové kurzy ve spolupráci s jazykovou školou? Kde naopak stačí e-learning či interní lektoři? A jaké jazyky jsou nejvíce žádané? To vše se dozvíte z výsledků našeho průzkumu, publikovaných na webu HR Forum. Článek si můžete přečíst zde.

Pošlete článek přátelům

Glossa - škola jazyků