Jste náš student? Klikněte sem, vyplňte přihlašovací údaje níže a vstupte k webové podpoře pro studenty. Jste náš firemní zákazník? Klikněte sem, vyplňte přihlašovací údaje níže a vstupte k webové podpoře manažerů vzdělávání. Jste náš lektor? Klikněte sem, vyplňte přihlašovací údaje níže a vstupte do letorského informačního systému.

Online výuka v kurzech pro veřejnost

před 3 roky •

Výuka v kurzech pro veřejnost byla v rámci stavu nouze přerušena s tím, že bude semestr odpovídajícím způsobem prodloužen. Protože však přílišné prodloužení semestru do letních měsíců řadě studentů nevyhovuje, obnovujeme výuku v kurzech pro veřejnost od 14. dubna 2020.

Pokud nedojde k uvolnění současných vládních opatření, představíme novou, distanční podobu veřejných kurzů, kdy budou lekce v plné délce probíhat formou videokonference ve standardním čase kurzu. Stejným způsobem již probíhá výuka v řadě zakázkových kurzů ve firmách a institucích.

Výuka bude probíhat prostřednictvím aplikace Zoom. Lektor studentům před každou lekcí pošle do e-mailové schránky odkaz, přes který se přihlásí do lekce. K účasti studenti potřebují počítač, notebook, tablet nebo chytrý telefon s internetovým připojením. Dobré, ale ne nezbytné je mít webkameru. Velmi doporučujeme sluchátka.

Během lekce svého lektora studenti uvidí a uslyší, stejně jako uslyší své kolegy.

Aplikace Zoom dokáže simulovat práci s tabulí, je možné přes ni přehrávat audio i video, je možné pracovat ve dvojicích či skupinách, aniž byste se s ostatními rušili. Během lekce je také lze psát krátké zprávy přes chat. Výuka tak sice bude probíhat na dálku, ale plnohodnotně. Lektoři se na studenty již těší.

 

Jakmile to vládní opatření umožní, sejdou se lektoři se studenty opět v učebnách. Všechny kurzy budou mít plánovaný počet vyučovacích hodin, studenti o žádné lekce nepřijdou a bude probrána veškerá plánovaná látka.

 

Pošlete článek přátelům

Glossa - škola jazyků