Jste náš student? Klikněte sem, vyplňte přihlašovací údaje níže a vstupte k webové podpoře pro studenty. Jste náš firemní zákazník? Klikněte sem, vyplňte přihlašovací údaje níže a vstupte k webové podpoře manažerů vzdělávání. Jste náš lektor? Klikněte sem, vyplňte přihlašovací údaje níže a vstupte do letorského informačního systému.

export-mezinarodni-stranka-1

Mezinárodní zkoušky

Glossa je zkušebním centrem, kde získáte prestižní jazykové certifikáty uznávané v britském i českém vzdělávacím systému, ve firmách a institucích v EU i v řadě dalších států světa. Zkoušku s námi můžete složit v jazykové škole nebo online v pohodlí domova!

Nejlepší zkoušky

Hledáte moderní zkoušku z angličtiny? Zkoušku, která kvalifikovaně ověří vaše znalosti, ale nevyžaduje zdlouhavý nácvik? Ze které dostanete certifikát nejpozději do tří týdnů? Která Vás nebude nudit? Vyberte si ze zkoušek LanguageCert International ESOL a SESOL (dříve pod názvem City & Guilds), mezinárodní certifikáty nové generace.

Flexibilní & praktické

Na výběr máte nejen šest úrovní zkoušek A1-C2 podle Společného evropského referenčního rámce, ale také způsob skládání zkoušky. V akreditované učebně našeho centra můžete zkoušku absolvovat písemně (Paper-based exams) či na počítači (Computer-based exams). Nebo dáte přednost on-line zkoušce z pohodlí Vašeho domova (Online exams)? Výsledky a e-certifikát dostanete od 3 do 10 pracovních dnů v závislosti na typu zkoušky, certifikáty do týdne od výsledků.

Písemná a ústní zkouška se skládá zvlášť. Písemná zkouška International ESOL testuje poslech, čtení a psaní na snadno pochopitelných testových úlohách vycházejících z běžné komunikace. Ústní zkouška International Spoken ESOL ověřuje schopnost dorozumět se v rozhovoru se zkoušejícím bez přítomnosti další osoby. Po složení každé z nich dostanete reprezentativní certifikát uznávaný v ČR, ve Velké Británii, v Evropě a v řadě dalších zemí světa.

Zkoušky LanguageCert ověřují praktické zvládnutí jazyka. Nemusíte tedy být přeborníkem v gramatice, ani absolvovat specializovaný kurz, stačí umět se anglicky domluvit. Ukázky zkoušek naleznete zde. A zkoušky si u nás můžete vyzkoušet i nanečisto.

Zkoušky LanguageCert byly dříve známy jako City & Guilds International Qualifications.  Tyto oblíbené britské zkoušky jsme nabízeli více než 10 let. V roce 2015 byly zařazeny do skupiny PeopleCert Qualifications. Spojením kvalitního obsahu zkoušek City & Guilds a moderního administrativního řešení skupiny PeopleCert se kvalifikace LanguageCert International ESOL staly nejprogresivnějšími zkouškami na našem i světovém trhu.

Online zkoušky

Pro úrovně B1, B2, C1 a C2 nabízíme unikátní Online Exams – možnost složit zkoušku z pohodlí svého domova či pracoviště. U nás si zakoupíte Exam Voucher, jehož prostřednictvím se zaregistrujete a vyberete si termín zkoušky. Pak již stačí jen klidné místo a notebook s připojením na internet a požadovaným vybavením. Zkontrolujte si, prosím, před přihlášením ke zkoušce přesné technické požadavky pro Windows a MacOs.  Obsah a průběh zkoušek je shodný se zkouškami konanými ve zkušebním centru, pouze probíhají na dálku s certifikovaným zkoušejícím. Ceník online zkoušek naleznete zde.

Výhody:
Termín bez čekání a podle vás
Zkouška bez stresu z pohodlí domova
Výsledky do 3 pracovních dnů
Certifikát do 5 dnů od výsledků
Platnost certifikátu stejná jako u prezenční zkoušky

Zkoušky ve zkušebním centru

Písemné zkoušky International ESOL můžete skládat v centrále naší školy v Jindřišské ulici v písemném formátu (Paper-based Exams), kdy odpovědi vepisujete do odpovědního archu, nebo v počítačové podobě (Computer-based Exams).

Ústní zkoušky International SESOL probíhají ve dvojici zkoušející a kandidát, nikdo další není přítomen. Pro účely vyhodnocení zkoušky nezávislým hodnotitelem je rozhovor nahráván.

Zkoušky ESOL a SESOL lze skládat zvlášť nebo obě ve stejný den. Přehled cen naleznete zde.

Zkoušky probíhají i pro jednoho přihlášeného kandidáta. Termín zkoušky si vyberte zde.

Potřebujete jiný termín? Zvolte Online zkoušku a vyberte si den a čas podle vás!

LanguageCert Test of English

Potřebujete certifikát ověřující vaše znalosti angličtiny v pracovním prostředí? Máte zájem o nezávislé certifikované změření jazykové úrovně?  Pak vám nabízíme zkoušku LanguageCert Test of English (LTE) Listening & Reading. Nečekejte gramatické testy – zkouška ověřuje vaši schopnost porozumět běžné pracovní komunikaci v sadě textů a poslechů s pracovní tématikou.

Zkouška je dostupná ve dvou stupních:

 • LTE A1-B1 – vhodná pro mírně a středně pokročilé (do B1)
 • LTE A1-C2 – určená pokročilým uživatelům jazyka (od B2)

Podle skóre dosaženého v testu obdržíte certifikát specifikující vaši úroveň na škále A1-C2 Evropského referenčního rámce. Více o bodovém hodnocení a délce trvání zkoušky zjistíte zde.

Zkoušku LTE můžete složit ve vypsaných termínech v našem centru. Vyšší úroveň A1-C2 lze skládat také online v termínu podle vás. Ke zkoušce samotné pak stačí počítač nebo notebook se stabilním připojením na internet, sluchátka, kamera a klidné místo.

Ceny a termíny zkoušek naleznete zde.

Zkoušky nanečisto

Potřebujete si ověřit, zda zkoušku zvládnete? Napište nám a my Vám nabídneme termín. Cena zkoušky nanečisto včetně vyhodnocení je 500 Kč.

Proč LanguageCert?

Působíte ve státní správě

Zkoušky LanguageCert jsou přesně pro vás. Jsou zařazeny do Seznamu standardizovaných jazykových zkoušek MŠMT. Jakmile získáte certifikát písemné (ESOL) i ústní části (SESOL) na požadované úrovni, máte splněny kvalifikační předpoklady. Přesvědčte se zde. Ochotně vám poradíme s volbou odpovídající úrovně.

Dorozumíte se v práci

Potřebujete doložit, že vaše angličtina je na komunikativní úrovni, jak aktuálně požaduje většina zaměstnavatelů? S certifikátem LanguageCert zazáříte při jakémkoli pracovním pohovoru. Pro výše uvedený požadavek doporučujeme zkoušku Communicator (B2). S volbou úrovně či typu zkoušky vám rádi poradíme.

Prokážete svou znalost na VŠ

Zkoušky LanguageCert jsou uznávány evropskými certifikačními orgány. Významné je především uznání Ofqual v rámci britského vzdělávacího systému. Díky navázání na tradici City & Guilds jsou zkoušky LanguageCert International ESOL a SESOL uznávány řadou vysokých škol v ČR i ve střední Evropě. Aktuální přehled naleznete zde.

Splníte profilovou část maturitní zkoušky

Chcete, aby Vaše maturitní zkouška z angličtiny měla smysl? Zkoušky LanguageCert International ESOL B1-C2 jsou schváleny MŠMT jako vhodná náhrada za profilovou část maturitní zkoušky. Výhodou je, že máte-li odpovídající úroveň, nemusíte se na zkoušku speciálně připravovat, a přitom získáte certifikát uznávaný v zahraničí i v ČR.

… nezapomeňte!

 1. Absolvováním online zkoušky (Online Exam) můžete mít v ruce certifikát již do dvou týdnů od chvíle, kdy se pro zkoušku rozhodnete.
 2. Nebo si vyberete jakýkoli z našich termínů – každý měsíc nabízíme jeden termín zkoušek na počítači libovolné úrovně (Computer-based) a dvě různé úrovně zkoušek v tradičním písemném formátu (Paper-based).
 3. Vypsané termíny nerušíme, i kdyby se přihlásil jen jediný kandidát.

Složit zkoušku nikdy nebylo snazší.

Toužíte po zkoušce Cambridge English?

Jsme Cambridge ESOL Exam Preparation Centre

Nabízíme přípravné kurzy, kde si natrénujete zkouškové dovednosti a upevníte znalosti angličtiny. Součástí kurzu je i simulace zkoušky. Zajistíme pro vás veškerou administraci spojenou se zkouškou. Nemusíte nic řešit. O vše se postaráme.

S námi zvládnete jakoukoli zkoušku

Připravujeme na všechny zkoušky a certifikáty. Máme téměř  100% úspěšnost s přípravou na zkoušky DELF/DALF, Goethe Zertifikat, DELE, s testy z ruštiny jako cizího jazyka (TEU, TBU, TRKI) či zkouškami z českého jazyka (CEE). Pro instituce a firmy zajistíme administrativu se zkouškami spojenou.

 

 

 

Chystáte se na mezinárodní zkoušku?

Zeptejte se k mezinárodním zkouškám

Vaše zpráva byla odeslána. Děkujeme.

Přijďte se k nám podívat

Recepce • Jindřišská 11, 110 00 Praha 1
nebo volejte 224 219 484

Naše učebny v Praze

 • glossa streetJindřišská 11 Praha 1
 • 20150908-DSC_2759Slezská 96 Praha 3
 • img52Sokolská 35 Praha 2
 • 20150624-DSC_2306Malenická 1784 Praha 4
 • 20150624-DSC_2380Na Bělidle 34 Praha 5
 • contact02Nad Záložnou 5 Praha 8