Jste náš student? Klikněte sem, vyplňte přihlašovací údaje níže a vstupte k webové podpoře pro studenty. Jste náš firemní zákazník? Klikněte sem, vyplňte přihlašovací údaje níže a vstupte k webové podpoře manažerů vzdělávání. Jste náš lektor? Klikněte sem, vyplňte přihlašovací údaje níže a vstupte do letorského informačního systému.

export-mezinarodni-stranka-1

Mezinárodní zkoušky

Glossa je zkušebním centrem, kde získáte prestižní jazykové certifikáty uznávané v britském i českém vzdělávacím systému, ve firmách a institucích EU i řady dalších států světa.

Nejlepší zkoušky

Hledáte moderní zkoušku z angličtiny? Zkoušku, která kvalifikovaně ověří Vaše znalosti, ale nevyžaduje zdlouhavý nácvik? Ze které dostanete certifikát nejpozději do tří týdnů? Která Vás nebude nudit? Vyberte si ze zkoušek LanguageCert International ESOL a SESOL (dříve pod názvem City & Guilds), mezinárodní certifikáty nové generace.

Flexibilní & praktické

Na výběr máte nejen šest úrovní zkoušek A1-C2 podle Společného evropského referenčního rámce, ale také způsob skládání zkoušky. V akreditované učebně našeho centra můžete zkoušku absolvovat písemně (Paper-based exams) či na počítači (Computer-based exams). Nebo dáte přednost on-line zkoušce z pohodlí Vašeho domova (Online exams). Výsledky dostanete od 3 do 10 pracovních dnů v závislosti na typu zkoušky, certifikáty do týdne od výsledků.

Písemná a ústní zkouška se skládá zvlášť. Písemná zkouška International ESOL testuje poslech, čtení a psaní na snadno pochopitelných testových úlohách vycházejících z běžné komunikace. Ústní zkouška International Spoken ESOL ověřuje schopnost dorozumět se v rozhovoru se zkoušejícím bez přítomnosti další osoby. Po složení každé z nich dostanete reprezentativní certifikát uznávaný v ČR, ve Velké Británii, v Evropě a v řadě dalších zemí světa.

Zkoušky LanguageCert ověřují praktické zvládnutí jazyka. Nemusíte tedy být přeborníkem v gramatice, ani absolvovat specializovaný kurz, stačí umět se anglicky domluvit. Ukázky zkoušek naleznete zde. A zkoušky si u nás můžete vyzkoušet i nanečisto.

Zkoušky LanguageCert byly dříve známy jako City & Guilds International Qualifications.  Tyto oblíbené britské zkoušky jsme nabízeli více než 10 let. V roce 2015 byly zařazeny do skupiny PeopleCert Qualifications. Spojením kvalitního obsahu zkoušek City & Guilds a moderního administrativního řešení skupiny PeopleCert se kvalifikace LanguageCert International ESOL staly nejprogresivnějšími zkouškami na našem i světovém trhu.

Online zkoušky

Pro úrovně B1, B2, C1 a C2 nabízíme unikátní Online Exams – možnost složit zkoušku z pohodlí svého domova či pracoviště. U nás si zakoupíte Exam Voucher, jehož prostřednictvím se zaregistrujete a vyberete si termín zkoušky. Pak již stačí jen klidné místo a notebook s připojením na internet a požadovaným vybavením. Zkontrolujte si, prosím, před přihlášením ke zkoušce přesné technické požadavky pro Windows a MacOs.  Obsah a průběh zkoušek je shodný se zkouškami konanými ve zkušebním centru, pouze probíhají na dálku s certifikovaným zkoušejícím. Ceník online zkoušek naleznete zde.

Výhody:
Termín bez čekání a podle Vás
Výsledky do 3 pracovních dnů
Certifikát do 5 dnů od výsledků na Vaši adresu

Zkoušky ve zkušebním centru

Písemné zkoušky International ESOL můžete skládat v centrále naší školy v Jindřišské ulici v písemném formátu (Paper-based Exams), kdy odpovědi vepisujete do odpovědního archu, nebo v počítačové podobě (Computer-based Exams).

Ústní zkoušky International SESOL probíhají ve dvojici zkoušející a kandidát, nikdo další není přítomen. Pro účely vyhodnocení zkoušky nezávislým hodnotitelem je rozhovor nahráván.

Termíny

 • Jednou za dva týdny jedna úroveň v písemném formátu (Paper-based Exams).
 • Jednou měsíčně všechny úrovně zkoušek na počítači (Computer-based Exams).
 • Nejbližší vypsané termíny naleznete zde.
 • Zkoušky probíhají i v případě 1 přihlášeného kandidáta.

Ceny

 • Podle úrovně od 1000 Kč do 2100 Kč za zkoušku ESOL nebo SESOL.
 • Zkoušky ESOL a SESOL lze skládat zvlášť nebo obě ve stejný den.
 • Přehled cen naleznete zde.

Zkoušky nanečisto

Potřebujete si ověřit, zda zkoušku zvládnete? Napište nám a my Vám nabídneme termín. Cena zkoušky nanečisto včetně vyhodnocení je 500 Kč.

Business English

Potřebujete obchodní angličtinu? Nabízíme Vám praktickou zkoušku Pearson LCCI English for Business. Nečekejte gramatické testy – zkouška ověřuje Vaši schopnost se dorozumět v běžných pracovních situacích. Část Reading a Writing je povinná, části Speaking a Listening volitelné. Více o zkouškách English for Business naleznete zde.

Informace o termínech a cenách naleznete zde.

Proč LanguageCert?

Působíte ve státní správě

Zkoušky LanguageCert jsou přesně pro Vás. Jsou zařazeny do Seznamu standardizovaných jazykových zkoušek MŠMT. Jakmile získáte certifikát písemné (ESOL) i ústní části (SESOL) na požadované úrovni, máte splněny kvalifikační předpoklady. Přesvědčte se zde. Naše recepce Vám ochotně poradí s volbou odpovídající úrovně.

Dorozumíte se v práci

Potřebujete doložit, že Vaše angličtina je na komunikativní úrovni, jak aktuálně požaduje většina zaměstnavatelů? S certifikátem LanguageCert zazáříte při jakémkoli pracovním pohovoru. Pro výše uvedený požadavek doporučujeme zkoušku Communicator (B2). S volbou úrovně či typu zkoušky Vám rádi poradíme.

Prokážete svou znalost na VŠ

Zkoušky LanguageCert jsou uznávány evropskými certifikačními orgány. Významné je především uznání Ofqual v rámci britského vzdělávacího systému. Díky navázání na tradici City & Guilds jsou zkoušky LanguageCert International ESOL a SESOL uznávány řadou vysokých škol v ČR i ve střední Evropě. Aktuální přehled naleznete zde.

Splníte profilovou část maturitní zkoušky

Chcete, aby Vaše maturitní zkouška z angličtiny měla smysl? Zkoušky LanguageCert International ESOL B1-C2 jsou schváleny MŠMT jako vhodná náhrada za profilovou část maturitní zkoušky. Výhodou je, že máte-li odpovídající úroveň, nemusíte se na zkoušku speciálně připravovat, a přitom získáte certifikát uznávaný v zahraničí i v ČR.

… nezapomeňte!

 1. Absolvováním online zkoušky (Online Exam) můžete mít v ruce certifikát již do dvou týdnů od chvíle, kdy se pro zkoušku rozhodnete.
 2. Nebo si vyberete jakýkoli z našich termínů – každý měsíc nabízíme jeden termín zkoušek na počítači libovolné úrovně (Computer-based) a dvě různé úrovně zkoušek v tradičním písemném formátu (Paper-based).
 3. Vypsané termíny nerušíme, i kdyby se přihlásil jen jediný kandidát.

Složit zkoušku nikdy nebylo snazší.

Toužíte po zkoušce Cambridge English?

Jsme Cambridge ESOL Exam Preparation Centre

Nabízíme přípravné kurzy, kde si natrénujete zkouškové dovednosti a upevníte znalosti angličtiny. Součástí kurzu je i simulace zkoušky. Zajistíme pro Vás veškerou administraci spojenou se zkouškou. Nemusíte nic řešit. O vše se postaráme.

S námi zvládnete jakoukoli zkoušku

Připravujeme na všechny zkoušky a certifikáty. Máme 100% úspěšnost s přípravou na zkoušky DELF/DALF, Goethe Zertifikat, DELE, s testy z ruštiny jako cizího jazyka (TEU, TBU, TRKI) či zkouškami z českého jazyka (CEE). Pro instituce a firmy zajistíme administrativu se zkouškami spojenou.

 

 

 

Chystáte se na mezinárodní zkoušku?

Zeptejte se k mezinárodním zkouškám

Vaše zpráva byla odeslána. Děkujeme.

Přijďte se k nám podívat

Recepce • Jindřišská 11, 110 00 Praha 1
nebo volejte 224 219 484

Naše učebny v Praze

 • glossa streetJindřišská 11 Praha 1
 • 20150908-DSC_2759Slezská 96 Praha 3
 • img52Sokolská 35 Praha 2
 • 20150624-DSC_2306Malenická 1784 Praha 4
 • 20150624-DSC_2380Na Bělidle 34 Praha 5
 • contact02Nad Záložnou 5 Praha 8